2021-03-08     Beaty, Juliana, Wincentego     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Gorące wiadomości

Strony: 123z 3

ZOSTAŃ KREATOREM MODY! STWÓRZ WŁASNY, NIEPOWTARZALNY STRÓJ KARNAWAŁOWY!👗🎉 OBUDŹ W SOBIE KREATYWNOŚĆ I ZASKOCZ NAS SWOJĄ KREACJĄ!🧵🧷 PRZEŚLJ NAM ZDJĘCIA „Z WYBIEGU”, WEŹ UDZIAŁ W INTERNETOWYM POKAZIE MODY I ZAWALCZ O NAGRODĘ! SZCZEGÓŁY W REGULAMINIE. Regulamin do pobrania: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KREATOR_MODY_KARNAWALOWEJ/REGULAMIN_-_MODA_KARNAWALOWA.pdf Karta zgłoszeniowa do pobrania: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KREATOR_MODY_KARNAWALOWEJ/KARTA_ZGLOSZENIOWA_KREATOR_MODY_KARNAWALOWEJ.pdf

Parafia Rzymskokatolicka, Gminny Ośrodek Kultury w Ropie oraz Występujący zapraszają do udziału zarówno na żywo jak i za pośrednictwem platformy YouTube w Koncercie Kolęd i Pastorałek.

Koncert w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych działających w różnych grupach na terenie naszej Gminy: Młodzieżowej Grupie Apostolskiej, Zespole Okaryna, Świetlicy Słoneczko, Chórze Parafialnym z muzyką Orkiestry Kameralnej.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE


Nasi dziadkowie też kiedyś byli dziećmi.
Zapraszamy do zapoznania się historiami z dzieciństwa Pani Salomei, 90-letniej mieszkanki gminy Ropa, której dzieciństwo przypadało na trudne lata wojenne.
Wysłuchajcie tej opowieści razem z Waszymi dziadkami. Może podzielą się Swoimi wspomnieniami i będzie to okazja do poznania rodzinnych historii.
Nagranie dostępne na stronie facebookowej GOK oraz kanale YouTube pod linkiem: "Z BABCINYCH OPOWIEŚCI"

Chcesz złożyć niebanalne życzenia dla Babci i Dziadka? Jeśli tak, to prześlij nam nagranie głosowe z życzeniami dla swoich ukochanych Dziadków na adres: gokropa@wp.pl do 20 stycznia do godz. 24.00.

W dniu 17 stycznia 2021 r. zakończyliśmy głosowanie internetowe. Wyniki przedstawiają się następująco:

* I miejsce – zgłoszenie nr 4 – 410 oddanych głosów * II miejsce – zgłoszenie nr 2 – 368 oddanych głosów * III miejsce – zgłoszenie nr 1 – 246 oddanych głosów * IV miejsce - zgłoszenie nr 3 – 79 oddanych głosów

Serdecznie dziękujemy za zgłoszenia do konkursu i gratulujemy pięknych wystąpień oraz odwagi!!!

Ze wszystkimi skontaktujemy się w najbliższym czasie w sprawie rozdania nagród.

HASŁO DNIA: „ULEPIMY DZIŚ BAŁWANA”

W końcu doczekaliśmy się śniegu! Nie wiadomo jak długo z nami zostanie, dlatego ubierzcie się ciepło i wyjdźcie na zewnątrz. Dzisiaj lub przez weekend ulepimy wielkiego bałwana!!!

Nie zapomnijcie czapek i ciepłych, nieprzemakających rękawiczek!!!! Życzymy Wam świetnej zabawy i dużych, pięknych bałwanków! J

Naszą zabawę zakończymy 18 stycznia w DZIEŃ BAŁWANA.

Jak zwykle czekamy na zdjęcia od Was, termin nadsyłania na nasz adres: gokropa@wp.pl do niedzieli (17 stycznia) do godz. 24:00

Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową - jeśli jesteś nowym uczestnikiem!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf?fbclid=IwAR1_zyJ1U4hihfqfb1tK0i19kYLZ_pSM2gzF8xUz57LYjY6XfHnSS9UH1z8


HASŁO DNIA: „RETRO ZABAWA”

Poznajcie zabawy, w które bawili się wasi rodzice, a może i dziadkowie. Zróbcie wywiad z mamą, tatą, babcią, dziadkiem i dowiedzcie się jakie zabawy dawniej „były na czasie”. Spróbujcie wykorzystać te pomysły i pobawcie się tak jak kiedyś poprzednie pokolenia. Bardzo chcemy wiedzieć, czy takie zabawy przypadły Wam do gustu. Przyślijcie nam fotografie z tych zabaw, które dały Wam najwięcej frajdy.

My również mamy dla Was kilka takich zabaw i propozycji. Możecie je również wypróbować – karty do pobrania w linku: RETRO ZABAWY

Na zdjęcia czekamy do końca dnia (do godz.24.00)!J Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową - jeśli jesteś nowym uczestnikiem!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf?fbclid=IwAR1_zyJ1U4hihfqfb1tK0i19kYLZ_pSM2gzF8xUz57LYjY6XfHnSS9UH1z8


HASŁO DNIA: „TEATRZYK KUKIEŁKOWY” – LALKI I MISIE W RUCH!
Przygotujcie teatrzyk o dowolnej tematyce i zaproście pozostałych domowników na premierę swojego spektaklu.

Jak zwykle czekamy za zdjęcia od Was do godz. 24.00 J Nasz adres: gokropa@wp.pl

Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową - jeśli jesteś nowym uczestnikiem!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf?fbclid=IwAR1_zyJ1U4hihfqfb1tK0i19kYLZ_pSM2gzF8xUz57LYjY6XfHnSS9UH1z8

HASŁO DNIA: „ILUSTRATOR”

Czy wiesz, że istnieje taki zawód jak ilustrator, który tworzy ilustracje do książek, bajek dla dzieci, kreskówek, reklam, stron internetowych, a nawet grafiki do gier komputerowych??? Ilustrator to prawdziwy artysta!

Dziś poczuj się jak on i stwórz własne ilustracje do minimum dwóch wybranych przez siebie wierszy spośród kilku proponowanych przez nas pozycji w tematyce aktualnej do naszej pory roku. ❄☃

Wydrukuj wybrane karty z wierszami (do pobrania w linku poniżej) i stwórz na nich swoją grafikę. Czekamy na zdjęcia Waszych prac!

KARTY Z WIERSZAMI DO POBRANIA W FORMACIE PDF: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTY_Z_WIERSZAMI_-_ILUSTRATOR.pdf

Na zdjęcia czekamy do końca dnia (do godz.24.00)! Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową - jeśli jesteś nowym uczestnikiem! UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU:

http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf?fbclid=IwAR1_zyJ1U4hihfqfb1tK0i19kYLZ_pSM2gzF8xUz57LYjY6XfHnSS9UH1z8


Familijny Konkurs Fotograficzny "Choinka w blasku fleszy"  został rozstrzygnięty. Zapraszamy uczestników do zapoznania się z wynikami. Z Lauratami będziemy kontaktować się telefonicznie w celu umówienia terminu odbioru nagrody. Gratulujemy serdecznie i dziękujemy za udział.

Link do protokołu: PROTOKÓŁ (iap.pl)

GALERIA ZDJĘĆ (na samym dole strony): 

www.gokropa.iaw.pl/pl/110040/0/FAMILIJNY_KONKURS_FOTOGRAFICZNY_CHOINKA_W_BLASKU_FLESZY.html


HASŁO DNIA: „DZIEŃ LIZAKA”

Posłużyliśmy się kalendarzem świąt nietypowych i dzisiejsze zadanie wynika z przypadającego właśnie dzisiaj Dnia Lizaka. Tak więc mamy dla Was słodką niespodziankę – przepisy na domowe lizaki!!!  Ale nasze lizaki będą tak nietypowe jak dzisiejsze święto, ponieważ nie będą to lizaki jakie znacie ze sklepu.

Czy znacie CAKE POPS??? Są to lizaki z ciasta, które nie wymagają pieczenia J Nasze lizaki świetnie sprawdzą się jako słodki deser dla całej rodziny! Udostępniamy Wam dwa przepisy, które znajdziecie w zamieszczonych poniżej zdjęciach J

A zadanie dla Was na dziś to przygotowanie własnych lizaków J Tak więc dziś zapraszamy Rodziny do kuchni. Możecie robić lizaki wg udostępnionych przez nas przepisów lub wg własnych!

LINK DO PRZEPISÓW: Cace Pops przepisy (iap.pl)

Dla uczestników, którzy z jakichś przyczyn nie dadzą rady przyrządzić słodkich lizaków, mamy alternatywę: wykonaj lizaka - pracę plastyczną! Ale niech to będzie praca przestrzenna – materiały dowolne! Liczy się kreatywność J  

Czekamy na zdjęcia waszych lizaków do końca dnia (do godz.24.00)!J Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową jeśli jesteś nowym uczestnikiem!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU:

http://img.iap.pl/.../File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf

HASŁO DNIA: „WIRTUALNY TURYSTA”

Z okazji nadchodzącego weekendu chcemy przenieść Was do miejsca, które zawsze chcieliście odwiedzić, bądź za którym tęsknicie… Na to zadanie dostaniecie aż 3 dni!!! Dziś złamiemy zasady gry i na wasze zgłoszenia poczekamy do Waszego powrotu, czyli do niedzieli (10 stycznia).

OPIS ZADANIA(przeczytaj uważnie):

Wyrusz w wirtualną podróż do miejsca, do którego zawsze chciałeś jechać. Jeśli nie masz takiego miejsca, palcem na mapie wskaż losowo i wybierz kraj/miejscowość/wyspę, itp.

Zdobądź ciekawe informacje o tym miejscu. Poznaj okoliczne atrakcje i zabytki, przejdź się ulicami na Street View o ile to możliwe. Poznaj to miejsce od kuchni, zobacz co tam się jada. Może poszukasz przepisu na jakąś potrawę? Poszukaj zdjęć w Internecie z tamtych regionów, poczytaj o kulturze i tradycjach.

Na koniec, mając szeroką wiedzę, namaluj obraz  z miejsca Twojej podróży i dołącz do niego listę potrzebnych rzeczy na wyjazd. Nie wykluczone, że kiedyś się tam wybierzesz w rzeczywistości, a więc zostanie Ci już tylko zakupić bilet ;-)

W TYM ZADANIU CZEKAMY NA FOTOGRAFIE WASZYCH PRAC PLASTYCZNYCH Z ZAŁĄCZONĄ LISTĄ RZECZY POTRZEBNYCH NA WYJAZD.

Zdjęcia wysyłajcie na adres: gokropa@wp.pl – jeśli zgłaszasz się po raz pierwszy do naszej zabawy, wraz ze zdjęciami prześlij nam uzupełniony formularz zgłoszeniowy – dostępny w linku:

http://img.iap.pl/.../File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf

Strony: 123z 3
Wyswietlen: 197035
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska