2021-03-08     Beaty, Juliana, Wincentego     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

HASŁO DNIA: „DZIEŃ LIZAKA”

Posłużyliśmy się kalendarzem świąt nietypowych i dzisiejsze zadanie wynika z przypadającego właśnie dzisiaj Dnia Lizaka. Tak więc mamy dla Was słodką niespodziankę – przepisy na domowe lizaki!!!  Ale nasze lizaki będą tak nietypowe jak dzisiejsze święto, ponieważ nie będą to lizaki jakie znacie ze sklepu.

Czy znacie CAKE POPS??? Są to lizaki z ciasta, które nie wymagają pieczenia J Nasze lizaki świetnie sprawdzą się jako słodki deser dla całej rodziny! Udostępniamy Wam dwa przepisy, które znajdziecie w zamieszczonych poniżej zdjęciach J

A zadanie dla Was na dziś to przygotowanie własnych lizaków J Tak więc dziś zapraszamy Rodziny do kuchni. Możecie robić lizaki wg udostępnionych przez nas przepisów lub wg własnych!

LINK DO PRZEPISÓW: Cace Pops przepisy (iap.pl)

Dla uczestników, którzy z jakichś przyczyn nie dadzą rady przyrządzić słodkich lizaków, mamy alternatywę: wykonaj lizaka - pracę plastyczną! Ale niech to będzie praca przestrzenna – materiały dowolne! Liczy się kreatywność J  

Czekamy na zdjęcia waszych lizaków do końca dnia (do godz.24.00)!J Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową jeśli jesteś nowym uczestnikiem!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU:

http://img.iap.pl/.../File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf


HASŁO DNIA: „WIRTUALNY TURYSTA”

Z okazji nadchodzącego weekendu chcemy przenieść Was do miejsca, które zawsze chcieliście odwiedzić, bądź za którym tęsknicie… Na to zadanie dostaniecie aż 3 dni!!! Dziś złamiemy zasady gry i na wasze zgłoszenia poczekamy do Waszego powrotu, czyli do niedzieli (10 stycznia).

OPIS ZADANIA(przeczytaj uważnie):

Wyrusz w wirtualną podróż do miejsca, do którego zawsze chciałeś jechać. Jeśli nie masz takiego miejsca, palcem na mapie wskaż losowo i wybierz kraj/miejscowość/wyspę, itp.

Zdobądź ciekawe informacje o tym miejscu. Poznaj okoliczne atrakcje i zabytki, przejdź się ulicami na Street View o ile to możliwe. Poznaj to miejsce od kuchni, zobacz co tam się jada. Może poszukasz przepisu na jakąś potrawę? Poszukaj zdjęć w Internecie z tamtych regionów, poczytaj o kulturze i tradycjach.

Na koniec, mając szeroką wiedzę, namaluj obraz  z miejsca Twojej podróży i dołącz do niego listę potrzebnych rzeczy na wyjazd. Nie wykluczone, że kiedyś się tam wybierzesz w rzeczywistości, a więc zostanie Ci już tylko zakupić bilet ;-)

W TYM ZADANIU CZEKAMY NA FOTOGRAFIE WASZYCH PRAC PLASTYCZNYCH Z ZAŁĄCZONĄ LISTĄ RZECZY POTRZEBNYCH NA WYJAZD.

Zdjęcia wysyłajcie na adres: gokropa@wp.pl – jeśli zgłaszasz się po raz pierwszy do naszej zabawy, wraz ze zdjęciami prześlij nam uzupełniony formularz zgłoszeniowy – dostępny w linku:

http://img.iap.pl/.../File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf


W dniu dzisiejszym rozpoczynamy II edycję naszej zabawy „AKCJA AKTYWACJA – ZABIJAMY DOMOWĄ NUDĘ W CZASIE FERII ZIMOWYCH 2021”
HASŁO DNIA: „PUZZLOWY ZAWRÓT GŁOWY”

Ogłaszamy puzzlowy zawrót głowy! Odkurzamy nasze puzzle z szafy i nie ważne jaka będzie ich tematyka. Nie ważne też czy będzie ich 100 czy 1000. Dzisiaj wszyscy układamy puzzle! W grupie najlepiej, zaproś więc do układania siostrę, brata, mamę i tatę, babcię oraz dziadka! Bo w końcu każdy układać puzzle lubi! Układajcie i fotografujcie siebie w akcji, albo ułożone obrazki J

CIEKAWOSTKA: Czy wiesz, że Międzynarodowy Dzień Puzzli przypada na dzień 29 stycznia?? To jeszcze prawie miesiąc, ale kto powiedział, że tylko wtedy puzzle układać można?!

Czekamy na zdjęcia od Was do końca dnia (do godz.24.00)!J Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

Nasz adres: gokropa@wp.pl


Tegoroczne ferie zimowe są inne niż do tej pory. Dzieci zmuszone pozostać w swoich domach, brak śniegu za oknem, brak pomysłów na spędzanie czasu i zabawę - to wszystko może powodować nudę, na którą chcemy zaradzić! A ponieważ nadal nie możemy się spotkać stacjonarnie pragniemy zaktywować dzieci i całe rodziny do wspólnej zdalnej zabawy. Zasady są podobne jak w I edycji.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI.


"WSZYSCY WSZYSTKIM ŚLĄ ŻYCZENIA" I MY RÓWNIEŻ PRZESYŁAMY MUZYCZNE ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH!!!!!

LINK DO FILMU: Facebook


Święta zbliżają się wielkimi krokami i pewnie nadal mnóstwo przygotowań przedświątecznych przed nami. Ale jest to jeszcze również czas na tworzenie własnych świątecznych dekoracji, zwłaszcza kiedy można połączyć przyjemną zabawę z pożytecznym. Dziś przedstawiamy Wam pomysł na prostą w przygotowaniu dekorację. Z tej inspiracji może skorzystać każdy bo wykorzystujemy w niej swoje materiały, które mamy w domach! Dzięki temu każda ozdoba będzie wyjątkowa, magiczna i niepowtarzalna! 

Link do filmu na YouTube: https://youtu.be/OLgAdjfv1n4

Link do filmu na Facebooku: Facebook


Święta Bożego Narodzenia to czas refleksji i wyciszenia. W tym okresie zapraszamy do słuchania jakże kojących serca kolęd i patorałek.

Z naszych materiałów archiwalnych przygotowaliśmy dla Państwa składankę, w której zaśpiewali: zespół Wiolinki z Łosia, zespół AMADEUS z Ropy oraz zagraniczni wykonawcy. Życzymy przyjemnego słuchania! 

Link do filmu na YouTube: KOLĘDY i PASTORAŁKI (WIOLINKI, AMADEUS) - MATERIAŁ ARCHIWALNY - YouTube

Link do filmu na Facebooku: Facebook


Jesteśmy w świątecznym, muzycznym nastroju, dlatego mamy dla Was kolejny konkurs! Niechaj zabrzmi kolęda w Waszych domach!!! Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursu i oczywiście do uczestnictwa!

REGULAMIN KONKURSU: Beznazwy-1 (iap.pl)

KARTA ZGŁOSZENIOWA: Formularz_zgloszeniowy_-_Hej_Koleda,_Koleda.pdf (iap.pl)


Od świąt dzieli nas już tylko kilka dni. Z tej okazji specjalnie dla mieszkańców Gminy Ropa, otrzymaliśmy piękne życzenia, prosto z Włoch, od byłych mieszkańców Łosia, którzy wyjechali z kraju już dobre paręnaście lat temu, ale nadal mają w sercach dom i Polaków. A mowa o ludziach, których znaczna część osób zna bądź przynajmniej kojarzy,  ponieważ za granicą rozwijają się muzycznie i odnoszą coraz to liczniejsze sukcesy.

Ewelina Łukaszyk bo o niej mowa od lat rozwijała swoją pasję do śpiewu i już w latach dziecięcych otrzymywała liczne nagrody w przeglądach artystycznych. W 2018 r. zgłosiła swoją piosenkę pt. „I’ll be fine”, do której napisała słowa i skomponowała ją we współpracy z Mr. Apusem, do krajowych eliminacji konkursu Piosenki  Eurowizji 2018. W przeciągu lat, mieszkając już we Włoszech,  wraz z innymi członkami założyła zespół Anyway, którego skład modyfikował  w czasie. Na dziś dzień zespół tworzą cztery osoby: Ewelina Łukaszyk – wokal i gitara, Jan Łukaszyk – gitara basowa, Giuseppe Monzo – gitara elektryczna, Pierfrancesco Vairo – perkusja.

Specjalnie dla Państwa zespół Anyway w świątecznym, rodzinnym wydaniu!

LINK DO FILMU: Facebook

@EwelinaŁukaszyk, @GiuseppeMonzo, @JanŁukaszyk @PierfrancescoVairo

DZIĘKUJEMY!!!!! GRAZIE!!!!!


[1] 2 [3]
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska