2021-03-08     Beaty, Juliana, Wincentego     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Strony: 123z 3
AŻUROWY MIKOŁAJ - TUTORIAL

To już 4 odcinek z naszej świątecznej serii OZDOBY ŚWIĄTECZNE - ZRÓB TO SAM. Zapraszamy dzieci do obejrzenia tutorialu i zachęcmy do własnoręcznego robienia ozdób bożonarodzeniowych. Dziś przedstawiamy pomysł na mikołajową dekorację, która może zdobić regały, stoły lub stanąć pod choinką wśród choinkowych prezentów 🙂

LINK DO FILMU NA FACEBOOKU: Facebook

LINK DO FILMU NA YOUTUBIE: https://youtu.be/_8nRXHzVgIo

Szablon oczu do pobrania w linku: http://img.iap.pl/.../SZABLONY_DO_KREATYWNYCH.../OCZY.pdf

SZYDEŁKOWE SERCE NA CHOINKE - TUTORIAL

Zapraszamy na 3 odcinek z naszej świątecznej serii OZDOBY ŚWIĄTECZNE. Tym razem przedstawiamy jak na szydełku wykonać piękne serduszko na choinkę ❤️🎄

LINK DO FILMU NA FACEBOOKU: Facebook

LINK DO FILMU NA YOUTUBIE: 3. SZYDEŁKOWE SERCE NA CHOINKĘ - YouTube

GWIAZDKA Z SERCEM DLA SENIORA


Co roku od kilku lat Gminny Ośrodek Kultury w Ropie w okolicy Świąt współorganizował wydarzenia związane z tym okresem. Wspólnie ze szkołami organizowaliśmy Kiermasz Bożonarodzeniowy, a razem z parafią w Ropie oraz odziałem Caritas spotkanie opłatkowe dla osób starszych i chorych.

W tym roku, z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju, wydarzenia te niestety się nie odbędą. Mimo to nadal jest to czas, który należy przeżywać w sposób szczególny, w radosnym oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, tym bardziej pamiętając o potrzebujących osobach starszych i niepełnosprawnych.

Dlatego chcemy Państwa zaangażować w Akcję: Gwiazdka z sercem dla seniora. W czasie epidemii powinniśmy pokazać osobom starszym, że o nich pamiętamy, przekazując im drobne, płynące z serca upominki.

Ogłaszamy zbiórkę ozdobnych serc i gwiazd wykonanych w rękodzielniczy sposób z różnych materiałów. Mogą to być pierniczki w kształcie gwiazdek i serc, serca z włóczki, czy z masy solnej, stroiki w tych kształtach. Czekamy na Państwa kreatywność i zaangażowanie.

Drobny gest, a znaczy tak wiele! Zapraszamy do włączenia się w akcję.


Skrzypce z duszą skrzydlatą Antoniego Hybla


Przedstawiamy Państwu kolejny film naszej produkcji w ramach  projektu "Warsztaty w sieci dla dorosłych i dzieci" w programie "Kultura w sieci", dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Tym razem nagraliśmy film opierający się na lokalnej historii.

 Przedstawiamy Państwu krótki film o żyjącym i tworzącym w Ropie wielkim i wszechstronnie uzdolnionym artyście – Antonim Hyblu i o jego skrzypcach z duszą skrzydlatą. Zapraszamy serdecznie do oglądania.

Dziękujemy Jakubowi Cetnarowskiemu, który poprowadził nas po kartach tej historii oraz Magdalenie Koszyk i Aleksandrze Dudrze za gościnny udział w produkcji.

Szczególne podziękowania kierujemy do Muzeum PTTK w Gorlicach za udostępnienie pomieszczenia do nagrań, artykułów, eksponatów muzealnych oraz cyfrowej fotografii duszy skrzydlatej skrzypiec Antoniego Hybla. Dzięki uprzejmości muzeum, w naszym filmie fotografia ta po raz pierwszy została udostępniona do publicznej wiadomości.

Zapraszamy na film: https://www.youtube.com/watch?v=FlqU7tdTTrg


JAK PRZYRZĄDZIĆ SEROWE GOMÓŁKI (HUMIŁKY)

Prezentujemy Państwu kolejną odsłonę filmu z cyklu DIY – zrób to sam. Tym razem z panią Marią Zagrajczuk odkrywaliśmy tradycyjne smaki kuchni pogórzańskiej i łemkowskiej. Naszym tematem przewodnim był ser, z którego dawniej przyrządzano gomółki (humiłky – nazwa łemkowska).  Dziś prawdopodobnie nazwa ta jest znana tylko starszemu pokoleniu, dlatego też chcieliśmy przybliżyć Państwu tę smaczną potrawę, będącą świetną przekąską lub dodatkiem do innych dań. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej kolejnej produkcji oraz do jej polubienia.

Serdecznie dziękujemy paniom: Marii Zagrajczuk i Annie Czuchcie za współpracę oraz udział w nagraniu.

LINK DO FILMU: https://www.youtube.com/watch?v=RegyrLjgDjw 

Święto Niepodległości 11 Listopada

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z Gminnych obchodów Narodowego Święte Niepodległości współorganizowanych przez GOK, Szkołę Podstawową nr 1 w Ropie im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz Parafię w Ropie. Dostęp do galerii po kliknięciu w nagłówek wiadomości.

Strony: 123z 3
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska