2021-03-08     Beaty, Juliana, Wincentego     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Strony: 123z 3
AKCJA AKTYWACJA - HASŁO DNIA 7.01.2021

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy II edycję naszej zabawy „AKCJA AKTYWACJA – ZABIJAMY DOMOWĄ NUDĘ W CZASIE FERII ZIMOWYCH 2021”
HASŁO DNIA: „PUZZLOWY ZAWRÓT GŁOWY”

Ogłaszamy puzzlowy zawrót głowy! Odkurzamy nasze puzzle z szafy i nie ważne jaka będzie ich tematyka. Nie ważne też czy będzie ich 100 czy 1000. Dzisiaj wszyscy układamy puzzle! W grupie najlepiej, zaproś więc do układania siostrę, brata, mamę i tatę, babcię oraz dziadka! Bo w końcu każdy układać puzzle lubi! Układajcie i fotografujcie siebie w akcji, albo ułożone obrazki J

CIEKAWOSTKA: Czy wiesz, że Międzynarodowy Dzień Puzzli przypada na dzień 29 stycznia?? To jeszcze prawie miesiąc, ale kto powiedział, że tylko wtedy puzzle układać można?!

Czekamy na zdjęcia od Was do końca dnia (do godz.24.00)!J Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

Nasz adres: gokropa@wp.pl

AKCJA AKTYWACJA - ZABIJAMY DOMOWĄ NUDĘ W CZASIE FERII ZIMOWYCH 2021

Tegoroczne ferie zimowe są inne niż do tej pory. Dzieci zmuszone pozostać w swoich domach, brak śniegu za oknem, brak pomysłów na spędzanie czasu i zabawę - to wszystko może powodować nudę, na którą chcemy zaradzić! A ponieważ nadal nie możemy się spotkać stacjonarnie pragniemy zaktywować dzieci i całe rodziny do wspólnej zdalnej zabawy. Zasady są podobne jak w I edycji.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD PRACOWNIKÓW GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

"WSZYSCY WSZYSTKIM ŚLĄ ŻYCZENIA" I MY RÓWNIEŻ PRZESYŁAMY MUZYCZNE ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH!!!!!

LINK DO FILMU: Facebook

ŚWIĄTECZNE OZDOBY W SZKLE – TUTORIAL

Święta zbliżają się wielkimi krokami i pewnie nadal mnóstwo przygotowań przedświątecznych przed nami. Ale jest to jeszcze również czas na tworzenie własnych świątecznych dekoracji, zwłaszcza kiedy można połączyć przyjemną zabawę z pożytecznym. Dziś przedstawiamy Wam pomysł na prostą w przygotowaniu dekorację. Z tej inspiracji może skorzystać każdy bo wykorzystujemy w niej swoje materiały, które mamy w domach! Dzięki temu każda ozdoba będzie wyjątkowa, magiczna i niepowtarzalna! 

Link do filmu na YouTube: https://youtu.be/OLgAdjfv1n4

Link do filmu na Facebooku: Facebook

KOLĘDY i PASTORAŁKI (WIOLINKI, AMADEUS) - MATERIAŁ ARCHIWALNY

Święta Bożego Narodzenia to czas refleksji i wyciszenia. W tym okresie zapraszamy do słuchania jakże kojących serca kolęd i patorałek.

Z naszych materiałów archiwalnych przygotowaliśmy dla Państwa składankę, w której zaśpiewali: zespół Wiolinki z Łosia, zespół AMADEUS z Ropy oraz zagraniczni wykonawcy. Życzymy przyjemnego słuchania! 

Link do filmu na YouTube: KOLĘDY i PASTORAŁKI (WIOLINKI, AMADEUS) - MATERIAŁ ARCHIWALNY - YouTube

Link do filmu na Facebooku: Facebook

KONKURS HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

Jesteśmy w świątecznym, muzycznym nastroju, dlatego mamy dla Was kolejny konkurs! Niechaj zabrzmi kolęda w Waszych domach!!! Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursu i oczywiście do uczestnictwa!

REGULAMIN KONKURSU: Beznazwy-1 (iap.pl)

KARTA ZGŁOSZENIOWA: Formularz_zgloszeniowy_-_Hej_Koleda,_Koleda.pdf (iap.pl)

MUZYCZNE ŻYCZENIA OD NASZYCH RODAKÓW Z WŁOCH

Od świąt dzieli nas już tylko kilka dni. Z tej okazji specjalnie dla mieszkańców Gminy Ropa, otrzymaliśmy piękne życzenia, prosto z Włoch, od byłych mieszkańców Łosia, którzy wyjechali z kraju już dobre paręnaście lat temu, ale nadal mają w sercach dom i Polaków. A mowa o ludziach, których znaczna część osób zna bądź przynajmniej kojarzy,  ponieważ za granicą rozwijają się muzycznie i odnoszą coraz to liczniejsze sukcesy.

Ewelina Łukaszyk bo o niej mowa od lat rozwijała swoją pasję do śpiewu i już w latach dziecięcych otrzymywała liczne nagrody w przeglądach artystycznych. W 2018 r. zgłosiła swoją piosenkę pt. „I’ll be fine”, do której napisała słowa i skomponowała ją we współpracy z Mr. Apusem, do krajowych eliminacji konkursu Piosenki  Eurowizji 2018. W przeciągu lat, mieszkając już we Włoszech,  wraz z innymi członkami założyła zespół Anyway, którego skład modyfikował  w czasie. Na dziś dzień zespół tworzą cztery osoby: Ewelina Łukaszyk – wokal i gitara, Jan Łukaszyk – gitara basowa, Giuseppe Monzo – gitara elektryczna, Pierfrancesco Vairo – perkusja.

Specjalnie dla Państwa zespół Anyway w świątecznym, rodzinnym wydaniu!

LINK DO FILMU: Facebook

@EwelinaŁukaszyk, @GiuseppeMonzo, @JanŁukaszyk @PierfrancescoVairo

DZIĘKUJEMY!!!!! GRAZIE!!!!!

WYNIKI KONKURSU NA WŁASNORĘCZNIE ZDOBIONĄ BOMBKĘ CHOINKOWĄ

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu. Laureatom gratulujemy.

PROTOKÓŁ KONKURSU DOSTĘPNY POD LINKIEM: PROTOKÓŁ (iap.pl)

Przypominamy, że po odbiór nagród należy zgłaszać się do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w terminach:

- 4 stycznia 2021 /poniedziałek/ - Laureaci kategorii I i II

- 5 stycznia 2021 /wtorek/ - Laureaci kategorii III i IV

Po odbiór nagród zapraszamy w godzinach pracy GOK (8.00-16.00)

FAMILIJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY "CHOINKA W BLASKU FLESZY"

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy stroimy domy, ubieramy choinkę, palimy kolorowe światełka, aby stworzyć wyjątkowy świąteczny nastrój.

W związku z tym ogłaszamy familijny konkurs fotograficzny, pt "CHOINKA W BLASKU FLESZU". Choinka jest tematem przewodnim, ale konkurs ten ma na celu uchwycenie (oprócz drzewka) świątecznego klimatu!

Pokażcie swoje drzewka w artystyczny sposób i zawalczcie o nagrody!

KONIECZNIE ZAPOZNAJCIE SIĘ Z REGULAMINEM! 

REGULAMIN DOSTĘPNY POD LINKIEM: REGULAMIN(iap.pl)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: FORMULARZ (iap.pl)

HISTORIA PARAFII ROPA - PROŚBA SKIEROWANA DO MIESZKAŃCÓW

Szanowni Państwo.

Gminny Ośrodek Kultury w Ropie w najbliższym czasie planuje nagranie filmu o historii naszej Parafii. Niestety dokumentacja archiwalna jest uboga w zbiory, dlatego zwracamy się do Państwa - do wszystkich mieszkańców gminy Ropa oraz do wszystkich tych osób, które mogłyby mieć w posiadaniu stare, archiwalne zdjęcia z terenu naszej gminy, odnoszące się w szczególności do obiektów sakralnych, związanych ściśle z Parafią Ropa. Być może ktoś z Państwa posiada fotografie lub inną dokumentację, być może wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Pragniemy odbudować utraconą historię i zachować dla potomnych. Być może z Państwa pomocą będzie to możliwe!

Wszystkie osoby, które mogłyby pomóc i posiadają jakiekolwiek materiały (zdjęcia, ryciny, publikacje, jak również mogące udzielić informacji z przekazów starszego pokolenia) prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ropie, tel. 18 353 06 11. Materiały po przekopiowaniu będą zwracane właścicielowi w oryginale!

FILM PT. "HAFT I KORONKI WSI BESKIDU NISKIEGO Z MISTRZEM TRADYCJI"

Zapraszamy na film zrealizowany podczas warsztatów rękodzieła ludowego związanych z haftem i koronką, które miały miejsce podczas ostatnich 8 miesięcy w Gminnym Ośrodku Kultury w Ropie.

Film dostępny na kanale YouTube pod linkiem: https://youtu.be/ClvyZHhPMVM

Głównym celem projektu była kontynuacja tradycji związanych z hafciarstwem i koronkarstwem, podtrzymywanie międzypokoleniowych tradycji z tego zakresu a także popularyzacja i promocja tych dziedzin rękodzieła.

Projekt realizowany w 2020r. przez Gminny Ośrodek Kultury w Ropie dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Strony: 123z 3
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska