2021-03-08     Beaty, Juliana, Wincentego     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu. Laureatom gratulujemy.

PROTOKÓŁ KONKURSU DOSTĘPNY POD LINKIEM: PROTOKÓŁ (iap.pl)

Przypominamy, że po odbiór nagród należy zgłaszać się do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w terminach:

- 4 stycznia 2021 /poniedziałek/ - Laureaci kategorii I i II

- 5 stycznia 2021 /wtorek/ - Laureaci kategorii III i IV

Po odbiór nagród zapraszamy w godzinach pracy GOK (8.00-16.00)


Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy stroimy domy, ubieramy choinkę, palimy kolorowe światełka, aby stworzyć wyjątkowy świąteczny nastrój.

W związku z tym ogłaszamy familijny konkurs fotograficzny, pt "CHOINKA W BLASKU FLESZU". Choinka jest tematem przewodnim, ale konkurs ten ma na celu uchwycenie (oprócz drzewka) świątecznego klimatu!

Pokażcie swoje drzewka w artystyczny sposób i zawalczcie o nagrody!

KONIECZNIE ZAPOZNAJCIE SIĘ Z REGULAMINEM! 

REGULAMIN DOSTĘPNY POD LINKIEM: REGULAMIN(iap.pl)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: FORMULARZ (iap.pl)


Szanowni Państwo.

Gminny Ośrodek Kultury w Ropie w najbliższym czasie planuje nagranie filmu o historii naszej Parafii. Niestety dokumentacja archiwalna jest uboga w zbiory, dlatego zwracamy się do Państwa - do wszystkich mieszkańców gminy Ropa oraz do wszystkich tych osób, które mogłyby mieć w posiadaniu stare, archiwalne zdjęcia z terenu naszej gminy, odnoszące się w szczególności do obiektów sakralnych, związanych ściśle z Parafią Ropa. Być może ktoś z Państwa posiada fotografie lub inną dokumentację, być może wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Pragniemy odbudować utraconą historię i zachować dla potomnych. Być może z Państwa pomocą będzie to możliwe!

Wszystkie osoby, które mogłyby pomóc i posiadają jakiekolwiek materiały (zdjęcia, ryciny, publikacje, jak również mogące udzielić informacji z przekazów starszego pokolenia) prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ropie, tel. 18 353 06 11. Materiały po przekopiowaniu będą zwracane właścicielowi w oryginale!


Zapraszamy na film zrealizowany podczas warsztatów rękodzieła ludowego związanych z haftem i koronką, które miały miejsce podczas ostatnich 8 miesięcy w Gminnym Ośrodku Kultury w Ropie.

Film dostępny na kanale YouTube pod linkiem: https://youtu.be/ClvyZHhPMVM

Głównym celem projektu była kontynuacja tradycji związanych z hafciarstwem i koronkarstwem, podtrzymywanie międzypokoleniowych tradycji z tego zakresu a także popularyzacja i promocja tych dziedzin rękodzieła.

Projekt realizowany w 2020r. przez Gminny Ośrodek Kultury w Ropie dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


To już 4 odcinek z naszej świątecznej serii OZDOBY ŚWIĄTECZNE - ZRÓB TO SAM. Zapraszamy dzieci do obejrzenia tutorialu i zachęcmy do własnoręcznego robienia ozdób bożonarodzeniowych. Dziś przedstawiamy pomysł na mikołajową dekorację, która może zdobić regały, stoły lub stanąć pod choinką wśród choinkowych prezentów 🙂

LINK DO FILMU NA FACEBOOKU: Facebook

LINK DO FILMU NA YOUTUBIE: https://youtu.be/_8nRXHzVgIo

Szablon oczu do pobrania w linku: http://img.iap.pl/.../SZABLONY_DO_KREATYWNYCH.../OCZY.pdf


Zapraszamy na 3 odcinek z naszej świątecznej serii OZDOBY ŚWIĄTECZNE. Tym razem przedstawiamy jak na szydełku wykonać piękne serduszko na choinkę ❤️🎄

LINK DO FILMU NA FACEBOOKU: Facebook

LINK DO FILMU NA YOUTUBIE: 3. SZYDEŁKOWE SERCE NA CHOINKĘ - YouTubeCo roku od kilku lat Gminny Ośrodek Kultury w Ropie w okolicy Świąt współorganizował wydarzenia związane z tym okresem. Wspólnie ze szkołami organizowaliśmy Kiermasz Bożonarodzeniowy, a razem z parafią w Ropie oraz odziałem Caritas spotkanie opłatkowe dla osób starszych i chorych.

W tym roku, z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju, wydarzenia te niestety się nie odbędą. Mimo to nadal jest to czas, który należy przeżywać w sposób szczególny, w radosnym oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, tym bardziej pamiętając o potrzebujących osobach starszych i niepełnosprawnych.

Dlatego chcemy Państwa zaangażować w Akcję: Gwiazdka z sercem dla seniora. W czasie epidemii powinniśmy pokazać osobom starszym, że o nich pamiętamy, przekazując im drobne, płynące z serca upominki.

Ogłaszamy zbiórkę ozdobnych serc i gwiazd wykonanych w rękodzielniczy sposób z różnych materiałów. Mogą to być pierniczki w kształcie gwiazdek i serc, serca z włóczki, czy z masy solnej, stroiki w tych kształtach. Czekamy na Państwa kreatywność i zaangażowanie.

Drobny gest, a znaczy tak wiele! Zapraszamy do włączenia się w akcję.
Przedstawiamy Państwu kolejny film naszej produkcji w ramach  projektu "Warsztaty w sieci dla dorosłych i dzieci" w programie "Kultura w sieci", dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Tym razem nagraliśmy film opierający się na lokalnej historii.

 Przedstawiamy Państwu krótki film o żyjącym i tworzącym w Ropie wielkim i wszechstronnie uzdolnionym artyście – Antonim Hyblu i o jego skrzypcach z duszą skrzydlatą. Zapraszamy serdecznie do oglądania.

Dziękujemy Jakubowi Cetnarowskiemu, który poprowadził nas po kartach tej historii oraz Magdalenie Koszyk i Aleksandrze Dudrze za gościnny udział w produkcji.

Szczególne podziękowania kierujemy do Muzeum PTTK w Gorlicach za udostępnienie pomieszczenia do nagrań, artykułów, eksponatów muzealnych oraz cyfrowej fotografii duszy skrzydlatej skrzypiec Antoniego Hybla. Dzięki uprzejmości muzeum, w naszym filmie fotografia ta po raz pierwszy została udostępniona do publicznej wiadomości.

Zapraszamy na film: https://www.youtube.com/watch?v=FlqU7tdTTrgPrezentujemy Państwu kolejną odsłonę filmu z cyklu DIY – zrób to sam. Tym razem z panią Marią Zagrajczuk odkrywaliśmy tradycyjne smaki kuchni pogórzańskiej i łemkowskiej. Naszym tematem przewodnim był ser, z którego dawniej przyrządzano gomółki (humiłky – nazwa łemkowska).  Dziś prawdopodobnie nazwa ta jest znana tylko starszemu pokoleniu, dlatego też chcieliśmy przybliżyć Państwu tę smaczną potrawę, będącą świetną przekąską lub dodatkiem do innych dań. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej kolejnej produkcji oraz do jej polubienia.

Serdecznie dziękujemy paniom: Marii Zagrajczuk i Annie Czuchcie za współpracę oraz udział w nagraniu.

LINK DO FILMU: https://www.youtube.com/watch?v=RegyrLjgDjw 


Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z Gminnych obchodów Narodowego Święte Niepodległości współorganizowanych przez GOK, Szkołę Podstawową nr 1 w Ropie im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz Parafię w Ropie. Dostęp do galerii po kliknięciu w nagłówek wiadomości.


[1] [2] 3
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska